Connect with us

High School

2023-24 Connecticut high school wrestling schedule

Scheduled 2023-24 matches as reported to the CIAC and Connecticut Wrestling Online. If you have an update to your schedule, send it to us at [email protected]

Monday, February 5
Amity at Guilford, 6:30 p.m.
Bethel at New Fairfield, 6 p.m.
Daniel Hand at East Haven, 6 p.m.
Fairfield Prep at Shelton, 6 p.m.
Farmington at Simsbury, 6:30 p.m.
Joel Barlow at Masuk, 6 p.m.
Morgan at Xavier, 7 p.m.
New Haven co-op at Foran, 3:45 p.m.
Newtown at Brookfield/Shepaug, 6 p.m.
North Haven at Branford, 6 p.m.
Notre Dame-West Haven at Cheshire, 6 p.m.
Stratford at Pomperaug co-op, 6 p.m.
Weston at New Milford, 6 p.m.

Tuesday, February 6
Canton at Rockville, 6 p.m.
Fairfield Warde at Staples, 6 p.m.
Lyman Memorial/WT at Bacon Academy 6 p.m.
Norwalk at Westhill, 6 p.m.
Ridgefield at Fairfield Ludlowe, 6 p.m.
Suffield/Windsor Locks at Coventry, 6 p.m.
Trumbull at Greenwich, 4:30 p.m.
Wilton at Darien, 5 p.m.
Norwich Free Academy at Waterford

Wednesday, February 7
Avon at Wethersfield, 6 p.m.
Berlin at Middletown (Keigwin MS), 6 p.m.
Bristol Central at Bristol Eastern, 6 p.m.
Conard at Hall, 6 p.m.
Daniel Hand at Jonathan Law, 7 p.m.
Derby/Oxford/Holy Cross at Nonnewaug, 6 p.m.
E.O. Smith at Enfield, 6 p.m.
East Hartford at Manchester, 6 p.m.
Granby Memorial at Portland/Cromwell, 6 p.m.
New Britain at Plainville, 6 p.m.
Platt at Maloney, 6 p.m.
RHAM at Rocky Hill, 6 p.m.
Somers at Stafford, 6 p.m.
South Windsor at Glastonbury, 6 p.m.
Southington at Newington, 6 p.m.
St. Joseph at New Canaan, 7 p.m.
Stamford at Brien McMahon, 6 p.m.
Windsor at Bloomfield/Weaver, 6 p.m.
Xavier at Simsbury, 6 p.m.

Friday, February 9
FCIAC Championships at New Canaan

Saturday, February 10
FCIAC Championships at New Canaan
ECC Championships at Killingly
Berkshire League Championships at Derby, 10 a.m.
NCCC Tournament at Stafford
SCC Tournament at East Haven
SWC Tournament at Newtown
WNEISWA Tournament at Greens Farms Academy

Friday, Feb. 16 and Saturday Feb. 17
CIAC Class LL championships at Trumbull
CIAC Class L championships at Wilton
CIAC Class M championships at Guilford
CIAC Class S championships at Killingly
New England Prep School Championships at Choate Rosemary Hall

Friday, Feb. 23 and Saturday, Feb. 24
CIAC State Open at New Haven
CIAC Girls Invitational at New Haven
Prep School national championships at Lehigh

Friday, March 1 and Saturday, March 2
New England championships at Providence (boys and girls)

 


Previous events

Wednesday, Dec. 13
Avon at Bristol Central, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at Conard, 6 p.m.
Branford at East Haven, 6 p.m.
Brien McMahon at Ridgefield, 6:30 p.m.
Bunnell at Brookfield/Shepaug, 6 p.m.
Canton at Ellis Tech, 6 p.m.
Darien at Trumbull, 6 p.m.
East Hartford at Berlin, 6 p.m.
Fairfield Warde at Westhill, 6 p.m.
Farmington at E.O. Smith, 6 p.m.
Fitch at Killingly, 6 p.m.
Foran at Hand (Polson MS), 6 p.m.
Glastonbury at Bristol Eastern, 6 p.m.
Griswold/Wheeler at Waterford,  6:30 p.m.
Haddam-Killingworth at Portland/Cromwell, 6 p.m.
Hall at Rocky Hill, 6 p.m.
Joel Barlow at Bethel, 6 p.m.
Jonathan Law at Fairfield Prep, 5:30 p.m.
Manchester at Maloney, 6 p.m.
Masuk at Weston, 6 p.m.
Montville at Ledyard, 6 p.m.
Morgan at Cheshire, 6 p.m.
New Britain at Middletown (Keigwin MS), 6 p.m.
New Haven Wrestling at Guilford, 6:30 p.m.
New London at Bacon Academy, 6 p.m.
Newington at Windsor, 6 p.m.
North Haven at Shelton, 6 p.m.
Northwestern at Nonnewaug, 6 p.m.
Norwalk at Staples, 7 p.m.
Norwich Free Academy at Windham, 6:30 p.m.
Notre Dame-Fairfield at Newtown, 7 p.m.
Pomperaug Coop at New Milford, 6 p.m.
Putnam at East Lyme/Norwich Tech, 6 p.m.
Simsbury at RHAM, 6 p.m.
South Windsor at Platt, 6 p.m.
Southington at Enfield, 6 p.m.
Stamford at Fairfield Ludlowe, 5:30 p.m.
Stratford at New Fairfield, 6 p.m.
Wethersfield at Plainville, 6 p.m.
Woodstock Academy at Lyman Memorial/Windham Tech, 6 p.m.
Xavier at Notre Dame-West Haven, 7 p.m.

Thursday, Dec. 14
Danbury at New Canaan, 7 p.m.
Gilbert/Torrington at Derby/Oxford/Holy Cross, 6 p.m.
Greenwich at Wilton, 6 p.m.

Saturday, Dec. 16
Nonnewaug at New Canaan, 10 a.m.
Simsbury, Danbury, Xavier at Beast of the East Tournament (Univ. Delaware)
Ludlowe Invitational: Pomperaug co-op, Brien McMahon, Stamford, Fairfield Ludlowe, Westhill, Enfield, Bethel, Norwalk, St. Joseph, Branford, Fairfield Prep. Stratford, New Haven at Fairfield Ludlowe
Guilford Invitational: Amity, Bristol Central, Wilton, Fairfield Warde, East Lyme/Norwich Tech, Morgan, Guilford, Hand, Newtown, Notre Dame-West Haven, Fitch, Hall, Greenwich, North Haven, Xavier at Guilford
Lancer Invitational at Waterford
Plainville Invitational at Plainville
C.J. McCormack Invitational at Berlin

Sunday, Dec. 17
Simsbury, Danbury, Xavier at Beast of the East tournament (University of Delaware in Newark)
Girls Tournament at Fairfield Ludlowe

Monday, Dec. 18
Newington at Hall, 6 p.m.

Tuesday, Dec. 19
Ridgefield at Norwalk, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 20
Amity at Jonathan Law, 7 p.m.
Berlin at Plainville, 6 p.m.
Bethel at Masuk, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at Enfield, 6 p.m.
Brookfield/Shepaug at Weston, 6 p.m.
Cheshire at North Haven, 7 p.m.
Danbury at Fairfield Warde, 6 p.m.
East Lyme/Norwich Tech at Bacon Academy, 6 p.m.
Fairfield Prep at Branford, 6 p.m.
Foran at East Haven, 6 p.m.
Gilbert/Torrington at Northwestern, 6 p.m.
Glastonbury at Avon, 6 p.m.
Granby Memorial at Suffield/Windsor Locks, 6 p.m.
Guilford at Xavier, 7 p.m.
Haddam-Killingworth at Ellis Tech, 6 p.m.
Ledyard at Griswold/Wheeler, 6 p.m.
Lyman Memorial/Windham Tech at NFA, 6 p.m.
Maloney at Bristol Central, 6 p.m.
Middletown at Conard, 6 p.m.
Montville at New London, 6:30 p.m.
New Britain at Simsbury, 6 p.m.
New Canaan at Greenwich, 4:30 p.m.
New Fairfield at Pomperaug co-op, 6 p.m.
Newtown at Bunnell, 6 p.m.
Notre Dame-West Haven at Hand (Polson MS), 6 p.m.
Platt at Bristol Eastern, 6 p.m.
RHAM at E.O. Smith, 6 p.m.
Rockville at Coventry, 6 p.m.
Rocky Hill at Windsor, 6 p.m.
Shelton at New Haven (Wilbur Cross), 6 p.m.
South Windsor at East Hartford, 6 p.m.
Southington at Farmington,  6 p.m.
St. Joseph at Stamford, 6 p.m.
Staples at Brien McMahon, 6 p.m.
Stratford at New Milford, 6 p.m.
Terryville/Thomaston at Fairfield Ludlowe, 5:30 p.m.
Trumbull at Wilton, 6 p.m.
Waterford at Fitch, 6 p.m.
Westhill at Darien, 4:30 p.m.
Wethersfield at Manchester, 6 p.m.
Windham at Putnam, 6 p.m.

Thursday, Dec. 21
Portland/Cromwell at Somers, 6 p.m.
Joel Barlow at Notre Dame-Fairfield, 6 p.m.
Stafford at Canton, 6 p.m.

Friday, Dec. 22
Bloomfield/Weaver, Fitch, Gilbert/Torrington, Manchester at Suffield/Windsor Locks, 1 p.m.
East Hartford, Joel Barlow, Shelton at New Milford, 3 p.m.
Fairfield Warde, Hall, Newtown, Simsbury, Southington, Norwalk at George Bossi Lowell (MA) Holiday Tournament, 10 a.m.

Saturday, Dec. 23
Danbury, Fairfield Ludlowe, St. Joseph at Greenwich, 9 a.m.
Fairfield Prep at Iona Prep (NY), 10:30 a.m.
Farmington, Haddam-Killingworth, Lyman Memorial/Windham Tech, Stratford at Branford, 9 a.m.
North Haven at Wilton, 9 a.m.
Guilford, Foran, New Fairfield at Ledyard, 9 a.m.
Morgan at Middletown (Keigwin MS), 6 p.m.
New Canaan, Stamford at Wilton, 9 a.m.

Fairfield Warde, Hall, Newtown, Simsbury, Southington, Norwalk at George Bossi Lowell (MA) Holiday Tournament, 10 a.m.
Killingly Holiday Duals: Stafford, Ellis Tech, Griswold/Wheeler, Putnam at Killingly, 9 a.m.
McDougall Duals at Trumbull: Conard, Brookfield/Shepaug, Old Lyme, Westhill, Staples at Trumbull, 9 a.m.

Wednesday, Dec. 27
Bacon Academy at Killingly, 10 a.m.
Cheshire, Morgan at Amity, 4 p.m.
Ledyard at East Lyme/Norwich Tech, 6 p.m.
Lyman Memorial/Windham Tech at Windham, 10 a.m.
New London at Griswold/Wheeler, 10 a.m.
Norwalk at Newtown, 10 a.m.
Norwich Free Academy at Fitch, 11 a.m.
Woodstock Academy at Putnam, 6 p.m.

North Haven at Joe Beler Duals (Milford), 9 a.m.
Avon at KSA Holiday Tournament at Orlando, Fla.
Xavier at Mid-Hudson Classic
Ryan Sabbagh Holiday Tournament at Danbury
Chaves Holiday Tournament: East Hartford, Middletown, Jonathan Law, Somers, Staples, Bloomfield/Weaver at Simsbury, 9 a.m.

Thursday, Dec. 28
Foran at Branford, 11 a.m.
Waterford at Montville, 1 p.m.
Terryville/Thomaston at Portland/Cromwell, 6 p.m.
Guilford at Notre Dame-West Haven, 7 p.m.
Avon at KSA Holiday Tournament at Orlando, Fla.
Xavier at Mid-Hudson Classic
Greens Farms Academy at Sam Cali Tournament at Fairleigh Dickinson

Friday, Dec. 29
Brien McMahon, Darien, Norwalk at Fairfield Warde, 10 a.m.
Conard, Staples, Wethersfield at Bristol Central, 10 a.m.
Nonnewaug at RHAM, noon
Guardian Grapple Duals: Lyman Memorial/Windham Tech, Hand, Newington, Amity, New Britain at Glastonbury, 9 a.m.
Greens Farms Academy at Sam Cali Tournament at Fairleigh Dickinson

Saturday, Dec. 30
Morgan Duals: East Haven, Farmington, Bristol Eastern, Hand, Old Lyme, Haddam-Killingworth, Shelton, Portland/Cromwell at Morgan
New Year’s Duals: Plainville, Suffield/Windsor Locks, Gilbert/Torrington, Coventry, Cheshire, Bacon Academy at Killingly, 9 a.m.
Trumbull Duals: Berlin, Foran, Pomperaug co-op, NFA, Simsbury, Amity, Greenwich, Fairfield Prep, Masuk, Manchester, Stratford at Trumbull
Whippet Duals: Fitch, E.O. Smith, Waterford, Guilford, East Lyme/Norwich Tech, Rockville, Middletown at Windham, 10 a.m.
Fairfield Ludlowe at Hunterdon Central (NJ) Tournament

Tuesday, January 2
Branford at Xavier, 5:30 p.m.
Brookfield/Shepaug at Stratford, 6 p.m.
Greenwich at Norwalk, 7 p.m.
Plainville at Bristol Central, 6 p.m.

Wednesday, January 3
Amity at North Haven, 7 p.m.
Avon at South Windsor, 6 p.m.
Bacon Academy at Griswold/Wheeler, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver, Trumbull at E.O. Smith,6 p.m.
Brien McMahon at Westhill, 6 p.m.
Bunnell at New Fairfield, 6 p.m.
Daniel Hand at Guilford, 6:30 p.m.
East Hartford at Wethersfield, 6 p.m.
East Haven at Fairfield Prep, 5:30 p.m.
Farmington at Hall, 6 p.m.
Fitch at Lyman Memorial/Windham Tech, 6 p.m.
Foran at Ellis Tech, 6 p.m.
Jonathan Law at Notre Dame-West Haven, 7 p.m.
Killingly at East Lyme/Norwich Tech, 6 p.m.
Ledyard at Windham, 6 p.m.
Maloney at Berlin, 6 p.m.
Manchester at Glastonbury, 6 p.m.
Masuk at Notre Dame-Fairfield, 6 p.m.
Middletown at Platt, 6 p.m.
Montville at Putnam, 6 p.m.
New Canaan at Fairfield Ludlowe, 6 p.m.
New Haven co-op at Cheshire, 6 p.m.
New London at Waterford, 6:30 p.m.
New Milford at Joel Barlow, 6 p.m.
Newington at Bristol Eastern, 6 p.m.
Old Lyme at Gilbert, 5 p.m.
Pomperaug Coop at Bethel, 6 p.m.
Ridgefield at Fairfield Warde, 6 p.m.
Rocky Hill at Enfield, 6 p.m.
Simsbury at Conard, 6 p.m.
Stamford at Danbury, 4:30 p.m.
Southington at New Britain, 6 p.m.
Weston at Newtown, 7 p.m.
Wilton at Staples, 6 p.m.
Windsor at RHAM, 6 p.m.
Woodstock Academy at NFA, 6 p.m.
Thursday, January 4
Canton at Suffield/Windsor Locks, 6 p.m.
Coventry at Somers, 6 p.m.
Darien at St. Joseph, 4 p.m.
Granby Memorial at Rockville, 6 p.m.
Nonnewaug at St. Paul, 7 p.m.
Portland/Cromwell at Stafford, 6 p.m.
Terryville/Thomaston at Derby/Oxford/Holy Cross, 6 p.m.

Friday, January 5
Notre Dame-West Haven at East Coast Catholic Classic, Richmond, VA
Danbury at SWAT Tournament (Sanford, ME)
Xavier at The Clash XXI at LaCrosse, Wisc.

Saturday, January 6
Darien at Somers NY Duals
Danbury at SWAT Tournament (Sanford, ME)
Xavier at The Clash XXI at LaCrosse, Wisc. 
North Haven, New Haven, New Canaan, Newington, at Amity

Bristol Central Invitational: Hall, Enfield, Terryville/Thomaston, Berlin, East Hartford, Bristol Central, Middletown, Bristol Eastern, New Fairfield, Staples, Farmington, Ledyard, Guilford, Plainville, New Milford, Pomperaug co-op, Wethersfield at Bristol Central
Casey Yates Memorial Tournament: E.O. Smith, Stafford, Montville, Lyman Memorial/Windham Tech, Griswold/Wheeler, Windham, Rockville, Ellis Tech, Portland/Cromwell, RHAM, Fitch, Coventry at Lyman Memorial, 10 a.m.
New Year’s Classic Duals: Granby, Rocky Hill, Manchester, New Britain at South Windsor
Ray Southland Duals: Newtown at Southington
Warde Invitational: Westhill, Brookfield/Shepaug, Fairfield Ludlowe, Notre Dame-West Haven, Fairfield Warde, Stamford, Shelton, Simsbury, Norwalk, Wilton, Bunnell at Fairfield Warde
Warrior Invitational: Nonnewaug, Windsor, Somers, Cheshire, Haddam-Killingworth, Derby/Oxford/Holy Cross, Joel Barlow, Bacon Academy, Morgan, Northwestern, Old Lyme, St. Paul at Canton, 9 a.m.
Notre Dame-West Haven at East Coast Catholic Classic, Richmond, VA
Greens Farms Academy at St. Christopher Duals (Richmond, VA)

Tuesday, January 9
Griswold/Wheeler at Montville, 6 p.m.
St. Paul Catholic at Gilbert, 6 p.m.

Wednesday, January 10
Bethel at Stratford, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at Wethersfield, 6 p.m.
Branford at Guilford, 6:30 p.m.
Bristol Central at Berlin, 6 p.m.
Bristol Eastern at Middletown (Keigwin MS), 6 p.m.
Cheshire at Jonathan Law, 7 p.m.
Conard at Newington, 6 p.m.
Coventry at Stafford, 6 p.m.
Daniel Hand at Amity, 6 p.m.
Darien at Ridgefield, 6:30 p.m.
Derby/Oxford/Holy Cross at Northwestern,  6 p.m.
E.O. Smith at Manchester, 6 p.m.
East Haven at Shelton, 6 p.m.
Enfield at Avon, 6 p.m.
Fairfield Ludlowe at Fairfield Warde, 6 p.m.
Fitch at East Lyme/Norwich Tech, 6 p.m.
Hall at Platt, 6 p.m.
Joel Barlow at Pomperaug co-op, 6 p.m.
Killingly at Windham, 6:30 p.m.
Lyman Memorial/Windham Tech at Bacon Academy, 6 p.m.
Masuk at Bunnell, 6 p.m.
New Britain at Farmington, 6 p.m.
New Fairfield at Brookfield/Shepaug, 6 p.m.
New London at Ledyard, 6 p.m.
New Milford at Newtown, 7 p.m.
North Haven at Morgan, 7 p.m.
Norwalk at Danbury, 5 p.m.
Norwich Free Academy at Waterford, 6:30 p.m.
Notre Dame-West Haven at Foran, 6:30 p.m.
Plainville at Maloney, 6 p.m.
Putnam at Woodstock Academy, 6 p.m.
RHAM at East Hartford,  6 p.m.
Rocky Hill at South Windsor, 6 p.m.
Simsbury at Southington, 6 p.m.
Somers at Granby, 6 p.m.
Staples at New Canaan, 7 p.m.
Suffield/Windsor Locks at Rockville, 6 p.m.
Trumbull at Brien McMahon, 6 p.m.
Westhill at Stamford, 6 p.m.
Weston at Notre Dame-Fairfield, 6 p.m.
Wilton at St. Joseph, 4 p.m.
Windsor at Glastonbury, 6 p.m.
Xavier at Fairfield Prep, 5:30 p.m.

Thursday, January 11
Portland/Cromwell at Canton, 6 p.m.
Xavier at War on the Shore

Friday, January 12
Derby/Oxford/Holy Cross, Masuk at Shelton, 4 p.m.
Danbury, Ridgefield at Eastern States Wrestling Classic
Simsbury at The Virginia Duels (Hampton Coliseum)

Saturday, January 13
Fitch, Glastonbury, New Canaan, St. Joseph at Notre Dame-West Haven, 10 a.m.
Stratford, Fairfield Prep, Guilford, Foran, Maloney, Northwestern at Staples, 9 a.m.
Cheshire, Fairfield Warde, Joel Barlow, New Haven co-op at Fairfield Ludlowe, 9 a.m.
Norwalk, Danbury, Fairfield Warde, Greenwich, Simsbury, Xavier at Trumbull, 9 a.m.
Greater Hartford Open: Norwalk, Southington, Manchester at Hall, 9 a.m.
Art Powers Duals at Berlin
Danbury, Ridgefield at Eastern States Wrestling Classic
Simsbury at The Virginia Duels (Hampton Coliseum)
Greens Farms Academy at Gilman Duals (Baltimore)

Monday, January 15
Mt. Anthony (VT) at Danbury, 5 p.m.

Wednesday, January 17
Amity at Shelton, 6 p.m.
Avon at East Hartford, 6 p.m.
Bacon Academy at Montville, 6 p.m.
Bethel at Bunnell, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at Rocky Hill, 6 p.m.
Branford at Hand (Polson MS), 6 p.m.
Bristol Eastern at Maloney, 6 p.m.
Brookfield/Shepaug at Joel Barlow, 6 p.m.
Coventry at Canton, 6 p.m.
Danbury at Trumbull, 5 p.m.
E.O. Smith at Windsor, 6 p.m.
East Haven at Xavier, 7 p.m.
East Lyme/Norwich Tech at NFA, 6 p.m.
Enfield at RHAM, 6 p.m.
Fairfield Ludlowe at Staples, 6 p.m.
Fairfield Prep at Morgan, 7 p.m.
Farmington at Conard, 6 p.m.
Foran at Jonathan Law, 7 p.m.
Greenwich at Brien McMahon, 6 p.m.
Guilford at North Haven, 7 p.m.
Hall at Southington, 6 p.m.
Manchester at South Windsor, 6 p.m.
Middletown at Bristol Central, 6 p.m.
New Britain at Newington, 6 p.m.
New Canaan at Darien 4:30 p.m.
New Milford at Masuk, 6 p.m.
Newtown at Stratford, 6 p.m.
Nonnewaug at Gilbert, 6 p.m.
Northwestern at Terryville/Thomaston, 7 p.m.
Norwalk at Stamford, 6 p.m.
Notre Dame-Fairfield at Pomperaug co-op, 6 p.m.
Notre Dame-West Haven at New Haven (Wilbur Cross), 6 p.m.
Plainville at Platt, 6 p.m.
Putnam at Lyman Memorial/Windham Tech, 6 p.m.
Rockville at Somers, 6 p.m.
Simsbury at Berlin, 6 p.m.
St. Joseph at Fairfield Warde, 6 p.m.
St. Paul Catholic at Derby/Oxford/Holy Cross, 6 p.m.
Stafford at Granby, 6 p.m.
Suffield/Windsor Locks at Portland/Cromwell, 6 p.m.
Waterford at Killingly, 6 p.m.
Weston at New Fairfield, 6 p.m.
Wethersfield at Glastonbury, 6 p.m.
Wilton at Ridgefield, 6:30 p.m.
Windham at New London, 6:30 p.m.

Thursday, January 18
Fitch at Ledyard, 6 p.m.
New Fairfield at Brookfield/Shepaug, 6 p.m.

Friday, January 19
Foran, New Canaan, Shelton at Fairfield Warde, 4 p.m.
Farmington, Gilbert/Torrington, Middletown at Avon, 4 p.m.
Christian Brothers Academy at Greens Farms Academy, 6 p.m.

Saturday, January 20
Brien McMahon, Fairfield Ludlowe, New Fairfield, Westhill at Conard, 9 a.m.
Canton, East Haven, Nonnewaug, Windham at Platt, 9 a.m.
Fairfield Prep, Bristol Eastern, Fitch, Killingly, Manchester, Morgan, Newington at Branford, 9 a.m.
Lyman Memorial/Windham Tech, Greater Lowell Tech (MA), Nashoba Valley Tech (MA) at Winchester (MA), 9 a.m.
Old Lyme, Bacon Academy, Windsor, Suffield/Windsor Locks, Darien at Granby

Carl Snitkin Duals: Ledyard, Ellis Tech, Staples, Notre Dame-West Haven, Jonathan Law, Bristol Central at NFA, 10 a.m.
Colter Abely Midseason Classic: Simsbury, East Lyme/Norwich Tech, Cheshire, East Hartford, Brookfield/Shepaug, Hall, Guilford, Xavier, Newtown, Trumbull, Ridgefield at Mercy High-Middletown, 10 a.m.
Shoreline Scuffle: Killingly, Bristol Eastern, Fairfield Prep, Fitch, Manchester, Morgan, Newington at Branford, 9 a.m.
Monday, January 22
Brookfield/Shepaug at Notre Dame-Fairfield, 6 p.m.
Greens Farms Academy at Brunswick Invitational

Tuesday, January 23
Xavier at Foran, 6:30 p.m.

Wednesday, January 24
Berlin at Bristol Eastern, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at RHAM, 6 p.m.
Brien McMahon at New Canaan, 7 p.m.
Bristol Central at Platt, 6 p.m.
Bunnell at New Milford, 6 p.m.
Conard at Southington, 6 p.m.
Coventry at Granby, 6 p.m.
Danbury at Westhill, 6 p.m.
Derby/Oxford/Holy Cross at North Haven, 7 p.m.
East Lyme/Norwich Tech at Montville, 6 p.m.
Fairfield Ludlowe at Wilton, 6 p.m.
Fairfield Prep at Notre Dame-West Haven, 7 p.m.
Fairfield Warde at Branford, 6 p.m.
Farmington at Maloney, 6 p.m.
Gilbert/Torrington at Terryville/Thomaston, 7 p.m.
Glastonbury at East Hartford, 6 p.m.
Greenwich at Stamford, 6 p.m.
Hall at New Britain, 6 p.m.
Jonathan Law at East Haven, 6 p.m.
Ledyard at Killingly, 6:30 p.m.
Lyman Memorial/Windham Tech at Griswold/Wheeler, 6 p.m.
Manchester at Avon, 6 p.m.
Middletown at Plainville, 6 p.m.
Morgan at New Haven (Wilbur Cross), 6 p.m.
New Fairfield at Joel Barlow, 6 p.m.
Newington at Simsbury, 6 p.m.
Newtown at Bethel, 6 p.m.
Northwestern at St. Paul, 7 p.m.
Norwich Free Academy at New London, 6:30 p.m.
Pomperaug co-op at Weston, 6 p.m.
Putnam at Bacon Academy, 6 p.m.
Ridgefield at St. Joseph, 4 p.m.
Rockville at Portland/Cromwell, 6 p.m.
Rocky Hill at E.O. Smith, 4 p.m.
Shelton at Cheshire, 6 p.m.
South Windsor at Wethersfield, 6 p.m.
Staples at Darien, 4:30 p.m.
Stratford at Masuk, 6 p.m.
Suffield/Windsor Locks at Stafford, 6 p.m.
Trumbull at Norwalk, 7 p.m.
Windham at Waterford, 6:30 p.m.
Windsor at Enfield, 6 p.m.
Woodstock Academy at Fitch, 6 p.m.

Thursday, January 25
Somers at Canton, 6 p.m.

Friday, January 26
Xavier at Methuen (Mass.) Invitational, 6 p.m.
Greens Farms Academy at Northfield Mount Hermon

Saturday, January 27
Nashoba Valley Tech (MA), Simsbury, Timberlane (NH) at Danbury, 10 a.m.

Connecticut Challenge: Glastonbury, Hall at Southington,
Highlander Invitational: Morgan, Avon, Nonnewaug, New Haven co-op, Portland/Cromwell, New Britain, Hand, Manchester, Plainville, East Haven, Canton, Griswold/Wheeler, Coventry at Portland, 9 a.m.
Ridgefield Challenge: Newtown at Ridgefield
Doc Meyer Brawl on the Hill at Rocky Hill
Rodney Smith Invitational: Stafford, Terryville/Thomaston, Suffield/Windsor Locks, North Haven, South Windsor, Northwestern at Suffield, 9 a.m.
TFC Kevin Miller Tournament: Guilford, Stafford, Staples, East Hartford, Fairfield Warde, New London, NFA at East Hartford
Xavier at Methuen (Mass.) Invitational, 6 p.m.
Greens Farms Academy at FAA Duals at Brunswick

Sunday, January 28
Queen of the Mat Tournament at Foran-Milford

Tuesday, January 30
Portland/Cromwell at Coventry, 6 p.m.

Wednesday, January 31
Staples at St. Joseph, 4 p.m.
Westhill at Greenwich, 4:30 p.m.
Fairfield Warde at Wilton, 4:30 p.m.
Westhill at Greenwich, 4:30 p.m.
Brien McMahon, Norwalk at Danbury, 5 p.m.
Darien at Fairfield Ludlowe, 5:30 p.m.
Guilford at Fairfield Prep, 5:30 p.m.
Bacon Academy at NFA, 6 p.m.
Stamford at Trumbull, 6 p.m.
Newington at Farmington, 6 p.m.
Branford at Amity, 6 p.m.
Bloomfield/Weaver at Manchester, 6 p.m.
Glastonbury at Rocky Hill, 6 p.m.
Weston at Joel Barlow, 6 p.m.
Wethersfield at E.O. Smith,6 p.m.
North Haven at Hand (Polson MS), 6 p.m.
Haddam-Killingworth at Canton, 6 p.m.
Jonathan Law at New Haven (Wilbur Cross), 6 p.m.
Bristol Eastern at Plainville, 6 p.m.
Somers at Suffield/Windsor Locks, 6 p.m.
Waterford at Ledyard, 6 p.m.
East Lyme/Norwich Tech at Woodstock Academy, 6 p.m.
Stafford at Rockville, 6 p.m.
South Windsor at Windsor, 6 p.m.
Avon at RHAM, 6 p.m.
New Milford at Bethel, 6 p.m.
Maloney at Middletown (Keigwin MS), 6 p.m.
Griswold/Wheeler at Putnam, 6 p.m.
Windham at Fitch, 6 p.m.
Montville at Lyman Memorial/Windham Tech, 6 p.m.
Pomperaug Coop at Brookfield/Shepaug, 6 p.m.
Terryville/Thomaston  at Ellis Tech, 6 p.m.
Southington at Bristol Central, 6 p.m.
Platt at Berlin, 6 p.m.
Notre Dame-Fairfield at New Fairfield, 6 p.m.
Conard at New Britain, 6 p.m.
Simsbury at Hall, 6 p.m.
Bunnell at Stratford, 6 p.m.
East Hartford at Enfield, 6 p.m.
Killingly at New London, 6:30 p.m.
Cheshire at Foran, 6:30 p.m.
New Canaan at Ridgefield, 6:30 p.m.
Masuk at Newtown, 7 p.m.
Shelton at Xavier, 7 p.m.
East Haven at Morgan, 7 p.m.

Friday, February 2
Greenwich, Notre Dame-West Haven, Trumbull at Fairfield Warde, 4 p.m.
Fairfield Ludlowe, New Milford at Xavier, 5:30 p.m.
CCC Tournament at Glastonbury

Saturday, February 3
Darien, Amity, Bunnell, Stratford, Jonathan Law at Foran, 9 a.m.
St. Joseph at North Haven, 9 a.m.
CCC Tournament at Glastonbury

Connecticut Wrestling Online has been covering the sport of wrestling in Connecticut and New England since 2001.

More in High School